Kaip sustiprinti imunitetą, keletas “laifhakų“ ir žiema be peršalimo

Žiema reiškia ne tik sniegą ir slidinėjimą bei kitas pramogas, bet ir peršalimo ligas visai šeimai. Imunitetui stiprinti yra daug būdų, bet ar visi jie veikia? Štai keletą būdų, kuriuos naudoja patys gydytojai.

1. Į visus patiekalus dėkite česnako

Tam, kad būti  supermaistu (produktu, turinčiu daug maistinių medžiagų), nebūtina turėti gražų pavadinimą ir aukštą kainą. Česnakas nuo seno žinomas kaip sezoninių ligų profilaktikos priemonė, kuri laikui bėgant šių savybių nepraranda. Tai natūralus antibiotikas, turintis antivirusinių, antibakterinių ir priešgrybelinių savybių. Jis gerina imunitetą ir atsparumą virusams. Jo veiklioji medžiaga alicinas išsiskiria pjaunant skilteles, todėl geriausia česnaką susmulkinti ir 10 minučių palikti ant stalo prieš dedant į maistą. Jei jums nepatinka kvapas, ieškokite vitaminų papildų su česnaku.

 

2. Įsitikinkite, kad jūsų skrandis veikia gerai

Kad atsispirtų peršalimui, organizmas turi veikti kuo geriau. Jau įrodyta, kad didžioji dalis imuninės sistemos yra sutelkta virškinimo trakte. Tai reiškia, kad žarnyne reikia palaikyti aukštą naudingųjų bakterijų kiekį, kurioms naudingi probiotikai, taip pat rauginto pieno produktai, miso pasta ir rauginti kopūstai.

 

 

 

3.Gerkite arbatą su imbieru

Šviežias imbieras yra galingas antioksidantas, turintis priešuždegiminių ir priešgrybelinių savybių. Arbata su imbieru padės kovoti peršalimo pradiniame etape, sušildys kūną iš vidaus. Be to, jis mažina karščiavimą ir pagreitina toksinų pašalinimą iš organizmo. Paimkite piršto dydžio imbiero šaknies gabalėlį ir susmulkinkite jį, įdėkite į karštą(70-80 laipsnių) vandenį, įdėkite citrinos griežinėlį ir palaukite 5 minutes. Dėl saldumo galite įdėti dar vieną puikią priemonę nuo peršalimo – šaukštą medaus.

 

 

4. Vartokite vitaminą D

Jis vadinamas saulės vitaminu ne veltui: organizmas jį gamina veikiamas saulės spindulių. Atitinkamai, šaltuoju metų laiku daugelis patiria jo trūkumą. O vitaminas D labai svarbus imuninei sistemai ir netgi psichologinei gerovei! Jo yra riebioje žuvyje, kiaušiniuose ir kai kuriuose grūduose, tačiau su maistu didelės dozės gauti nepavyks. Geriau išsitirti ir pradėti vartoti vitaminus.

5. Sportuokite

Galbūt tai paskutinis dalykas, kurio norisi užsiimti  tamsiais žiemos vakarais, ypač jei taurė vyno ir serialas – kitoje skalės pusėje… Tačiau sportas vis dėlto puikiai padeda imuninei sistemai! O kad sirgtumėte rečiau, reguliariai užsiimkite bet kuria sporto šaka, tik nepersistenkite!

6. Gerai išsimiegokite

Sveikata ir miegas yra glaudžiai susiję: daugelis tyrimų patvirtina, kad miego trūkumas silpnina imuninę sistemą. Jei jus nuolat kamuoja peršalimo ligos, atkreipkite dėmesį ar pakankamai miegate? Žmonėms, kurie lovoje praleidžia mažiau nei šešias valandas per dieną, rizika užsikrėsti virusais padidėja keturis kartus!