Vaiko sveikata žiemą: Kaip apsaugoti vaiko sveikatą žiemos metu?

Vaiko sveikata žiemą: Kaip apsaugoti vaiko sveikatą žiemos metu?

Žiemą tėvams nerimą kelia klausimas: kaip išlaikyti savo mažylį sveiką? Išties šaltuoju metų laiku ši problema tampa ypač aktuali. Deja, gana dažnai atsitiktinis skersvėjis gali sukelti peršalimą, o kelios dienos darželyje pavirsti į dvejų savaičių trunkančią atkaklią kovą su liga. Vaikas gali peršalti net apsipirkdamas kartu parduotuvėje. Todėl rekomenduojama rimtai pagalvoti apie vaiko imuniteto būklę.

Kompleksinis požiūris ne tik pagerins jūsų vaiko sveikatą, bet ir padidins organizmo atsparumą virusams. Štai kelios priemones:

1. Pasivaikščiojimas gryname ore. Net jei jūsų vaikas dažnai serga, tai nėra priežastis sėdėti namuose savaites ar mėnesius. Vėsus ir švarus oras teigiamai veikia organizmą, aktyvina vaiko nervų sistemą.

2. Batus ir drabužius rinkitės atsižvelgdami į orą, vaiko fizinį aktyvumą ir amžių. Šiuo atveju viršutiniai drabužiai turi būti šilti ir patogūs, o batai – neperšlampami.

3. Vėdinkite ir drėkinkite orą patalpoje. Šiltoje patalpoje (kurioje, be to, mažai vėdinama), virusai išlieka gyvybingi ilgiau. Šildymo sistemų perdžiovintas oras išsausina gleivines, todėl sumažėja organizmo atsparumas.

4.Higiena ir švara. Reguliarus (ir labai paprastas!) rankų plovimo įprotis žymiai sumažins infekcijos riziką.

5. Gerkite daug skysčių ir maitinkitės sveikai. Organizmui reikalingi papildomi energijos šaltiniai – maistingas ir sotus maistas. Taip pat svarbu į vaiko racioną įtraukti džiovintų vaisių, medaus, grūdų ir fermentuoto pieno produktų. Atkreipkite dėmesį, kad vaikas visada turėtų turėti neribotą priėjimą prie skysčių (vanduo, kompotas, sultys).

6. Apriboti vaiko kontaktą su žmonėmis, kurie turi peršalimo ar infekcinių ligų simptomų. Nepamirškite, kad daugelis infekcijų lengvai perduodamos oro lašeliniu būdu, o tuo labiau uždaroje patalpoje.

7. Jei diena pasirodys šalta, bet saulėta, tai neturėtų jūsų sustabdyti. Pasivaikščiojimas įvyks! Saulės šviesa gerina nuotaiką ir skatina vitamino D gamybą.

8. Jei vaikas iš pasivaikščiojimo grįžta sušalęs, nedelsdami imkitės veiksmų. Pirmiausia paruoškite karštą vonelę ir panardinkite vaiko kojas, kad jos sušiltų.

9. Nepamirškite apie vaiko odos priežiūrą žiemos metu. Likus 20 minučių prieš einant pasivaikščioti, specialiu kremu patepkite vietas aplink burną ir žandus.

Tikimės, kad šios paprastos taisyklės padės apsaugoti vaiką nuo peršalimo ligų. Linkime, kad žiema suteiktų tik teigiamų emocijų ir jėgų! Nesirkite!

❗ Straipsnis skirtas informaciniams tikslams ir negali pakeisti gydytojo ar specialisto konsultacijos.

❗Šis straipsnis yra Biovitup intelektinė nuosavybė, nesusisiekus – naudoti draudžiama.