Moters grožis ir sveikata

Viskas apie moters grožį ir sveikatą: vanduo, mityba, nuotaika

Bet kuri moteris visada stengiasi būti graži. Grožis, kaip ir viskas šiame pasaulyje, turi savo draugų ir priešų. Klastingi grožio priešai nepastebimai atsėlina ir sugriauna visas mūsų pastangas.

Visais laikais moterys siekė ir siekia būti ne tik sveikos, bet ir kuo ilgiau atrodyti jaunomis ir žavingomis.

Paprastos sveikatos taisyklės, kurios padės moterims visada būti gražioms.

Moterų sveikatai įtakos turi keli veiksniai.

Kaip sąmonė veikia mūsų išvaizdą?

Jei nori būti sveika, pirmiausia reikia susitvarkyti mintis savo galvoje. Juk mūsų mintys valdo mūsų kūną. Ir ne visada taip, kaip mes tai sau įsivaizduojame. Mūsų nervų sistema yra atsakinga už pasaulio suvokimą. O kadangi visi gyvename visuomenėje, streso išvengti neįmanoma. Iš čia ir pasekmės – stresas veikia mūsų figūrą, sukelia mitybos ritmo ir jos kiekio disbalansą. Mes arba <užvalgome> savo liūdesį, arba visiškai ignoruojame maistą.

Visa motyvacija siekti pergalių ir laimėjimų gyvenime yra psichikos lygmenyje. Mūsų smegenyse yra centras – malonumo analizatorius. Malonumas yra atlygis už veiksmą, kuris leidžia kūnui atsipalaiduoti reikiamu momentu. Ideali mūsų gyvenimo raidos formulė: „Žinau – noriu – galiu – darau“!

Kad ir ką bebandytume daryti, gamta privers mus pradėti nuo psichologijos. Medicinoje tai sveikas neurohumoralinis funkcionavimas ir viskas, kas su juo sąveikauja.

Kaip mityba veikia jūsų išvaizdą?

Padėti sau čia visai nėra sunku.

Svarbiausia suprasti, kad:

  • jokiomis sąlygomis ar užvaldant pagundai nevalgykite to, kas draudžiama;
  • tai, ką reikia valgyti – būtinai valgyti, net jei rezultatai Jus džiugins vėliau;
  • stengtis užtikrinti, kad maistas būtų biologiškai ir chemiškai saugus.

Jei maitinsitės netinkamai, Jūsų kūnas iš visų jėgų stengsis išsaugoti sveikatą, tačiau vargu ar išsaugos grožį. Tai nėra pagrindinis kūno prioritetas. Su mityba į mūsų organizmą patenka amino rūgštys, atsakingos už hormonų lygio pusiausvyrą. Svarbu žinoti, kad jie yra atsakingi už tam tikras mūsų kūno būsenas:

  • triptofanas – teikia mums džiaugsmo;
  • glicinas – ramybės būsena;
  • argininas – atsakingas už jaunystę, seksualinį potraukį;
  • melatoninas– miego ir jaunystės sergėtojas.

Visas aminorūgštis gauname su maistu. Daugelis jų nėra susintetinamos organizme, jos vadinami esminėmis. Aminorūgštys taip pat yra maistas smegenims.

Kaip grožį veikia veiksniai, kurių mes nežinome?

Jei moteriai trūksta natūralios gyvybinės energijos, tai taip pat atima grožį ir prisideda prie antsvorio.

Svarbu nusistatyti valgymo ritmą. Jei jo nėra, maistą organizmas kaupia riebaluose, kaip strateginį energijos rezervą <juodai dienai>.

Pavasarį atsiranda galimybė kompensuoti per žiemą susikaupusį saulės trūkumą. Pasivaikščiojimas gryname ore ir tinkamas saulės kiekis pripildo organizmą energija ir padeda deginti riebalus. Ore susikaupia daug gyvos saulės energijos. Be to, nepamirškime, kad taisyklingai kvėpuojant deguonis yra aktyvus oksidatorius.

Tinkamas kvėpavimas ne tik pripildo mūsų ląsteles deguonimi, treniruoja vidaus organus (diafragmos judėjimas, tarpšonkaulinių raumenų susitraukimas, tarpfascialinių jungčių tempimas), bet ir tiesiogine prasme prisotina organizmą energija.

Dvasios ramybė. Paprastai visos moterys, kurios kažko bijo ar turi paslėptų baimių, turi antsvorio. Kūnas kaupia energiją pavojaus atveju. Tam mus provokuoja specialios streso ląstelės. Kuo daugiau baimės ir nerimo, tuo didesnis jų aktyvumas, o moteriška hormoninė sistema tam aktyviai padeda. Dažnai taip nutinka: atrodo, kad nieko ypatingo nevalgome, bet svoris nekrenta. Nustok nervintis! Ramus, pasitikintis savimi kūnas nekaupia atsargų, jis žino, kad rytoj taip pat bus maisto.

Kaip mityba veikia mūsų plaukus?

Tiesiausiu būdu. Paimkite, pavyzdžiui, mūsų plaukų kokybę. Jie susideda iš keratinizuotų ląstelių, į kurias išsiskiria mineralinių druskų perteklius. Jeigu kūnas neturi ką išskirti tai ir kalbėti apie grožį nėra ką.

Jodas padaro plaukus žvilgančius, o cinkas – stipresnius. Selenas gerina jų struktūrą, silicis gamina kolageną. B grupės vitaminai ir lecitinas daro plaukus elastingus. Pripildykite jais savo kūną ir nustebinkite visus nuostabiais plaukais.

Kaip mityba veikia reprodukcinius gebėjimus?

Duoklę atiduodami madai ir dietoms, jau pamiršome, kad lytiniai hormonai susidaro iš cholesterolio. O tai yra mūsų ciklo reguliarumas ir tęstinumas, galimybė pastoti ir pagimdyti vaiką, PMS (estrogenų ir progesterono balanso) <nuraminimas>. Mielino apvalkalai ir smegenų ląstelės yra sudarytos iš cholesterolio. Taigi smegenis iš dalies maitina cholesterolis. Vaisingo amžiaus moteriai tiesiog būtina gauti 20-25 gramus gyvulinių riebalų (pieno produktų, kiaušinių) per dieną.

kolagenas-vitaminai-moterims

Kaip mityba veikia odos būklę?

Odos būklė tiesiogiai priklauso nuo mitybos. Visų pirma, organizmui reikia aktyvių antioksidantų – vitaminų A, E. Jaunatviškai odai reikia ir B grupės vitaminų, 28 aminorūgščių, lecitino, vaisių fermentų. Jie padeda odai atsikratyti senų ir sunykusių ląstelių bei skatina naujų augimą. Nauja oda visada švyti jaunatviškumu.

Fiziologai visada stengiasi patikslinti amžių, apie ką kalbame – odą, organus, plaukus. Visų pirma, organizmo amžius yra sveikos ląstelės amžius. Ji arba gyva ir sveika, arba mirusi. Gamta mums padovanojo nuostabų regeneracijos mechanizmą – jaunystės mechanizmą, ląstelių atsinaujinimo mechanizmą.

Kad ir kokių problemų beturėtų organizmas, jis atsinaujina. Pavyzdžiui, kraujo ląstelės atsinaujina per 120–150 dienų, odos ląstelės – per 20–28 dienas, žarnos – per 3 dienas. Sveikai ląstelei reikia 28 aminorūgščių, 15 mineralų, 12 vitaminų, 3 polinesočiųjų riebalų rūgščių ir 7 fermentų grupių. Jei pakeisite savo gyvenimo būdą ir suteiksite ląstelei viską, ko jai reikia, kūnas pradės jaunėti. Plaukai taps storesni, nagai augs tankūs ir lygūs. Oda taps elastinga. Tik veido bruožai nepasikeis, bet gali pagerėti.

kolagenas-vitaminai-moterims

Kodėl reikia gerti daug vandens?

Vanduo vaidina didžiulį vaidmenį moters gyvenime. Vanduo turi įtakos odos jaunatviškumui. Visi prisimena, kad norma yra 30 ml 1 kg gryno, šiek tiek šarminio vandens svorio. Optimalu papildyti kūną po kiekvienos kelionės į tualetą. Kadangi dėl moteriškos fiziologijos dažnai ten einame, tai ir gerti reikia dažniau.

Odoje, kaip ir kituose organuose, yra elastino ir kolageno karkasas, kuriam reikia vandens – tai garantuoja odos elastingumą. Trūkstant vandens kiekiui organizme, užkietėja viduriai, jei žarnynas ilgai neištuštinamas, organizmas apsvaigsta, veide atsiranda bėrimas. Vanduo veikia nuotaiką, jei smegenys išsausėja 6-10%, prasideda depresija, jei nukrenta smegenų skysčio pH, prasideda gili depresija. Vanduo veikia Jūsų figūrą. Galima drąsiai teigti: visos antsvorio turinčios moterys yra dehidratuotos.

Vanduo pašalina vandenyje tirpius toksinus. Organizme jų yra 80 proc., ir jei natūraliai nepašalinsime, jie išeis per odą, pakeliui ją <naikindami>. Pirtyje mes gausiai prakaituojame, todėl toksinai per odą išeina labai praskiesti, nesukeldami jai žalos. Tačiau nepamirškite papildyti vandens atsargų pirtyje.

vitaminai-moterims-kolagenas

Kokie veiksniai pablogina mūsų išvaizdą?

Rūkymas. Jis naikina kolageną, elastiną ir sutrikdo medžiagų apykaitos procesus. Tai taikoma ne tik odai, bet ir visiems vidaus organams. Organų senėjimas – organizmo senėjimas. Moterys šiuo atvėju mažiau apsaugotos.

Bioenergija. Bet kokia spinduliuotė veikia mūsų kūną ir grožį, apsisaugokite nuo gadžetų. Dabar jau įrodytas žalingas baltos ekrano šviesos poveikis odai ir akims.

Bloga nuotaika, apatija. Čia, kaip sakoma, jokių komentarų – liūdnas ir nelaimingas žmogus grožiu neblizga. Gyvenkite vidinio džiaugsmo ir harmonijos būsenoje, tarsi kiekvieną dieną turėtumėte pasimatymą. Šypsena mūsų veide visada išlaikys teigiamą nuotaiką ir valdys kitų emocijas. Prisiminkite, kai dingsta savivertė, ateina ligos ir problemos. Pradėkite keistis ir atrodyti jauniau dabar, nes laikas yra geras gydytojas, bet blogas kosmetologas.

 Pradžiuginkite save ir užkariaukite save kiekvieną dieną!


❗ Straipsnis skirtas informaciniams tikslams ir negali pakeisti gydytojo ar specialisto konsultacijos.

❗Šis straipsnis yra Biovitup intelektinė nuosavybė, nesusisiekus – naudoti draudžiama.