SILICIS (Si) – GYVAS ŽEMĖS ELEMENTAS

SILICIS (Si) – GYVAS ŽEMĖS ELEMENTAS

„Joks organizmas negali egzistuoti be silicio…“. V.I. Vernadskis

 

Silicis yra žmogaus sveikatos kertinis akmuo. Ši mūsų žinių dalis apie elementą Nr. 14 dar netapo visuotinai priimtų, nusistovėjusių tiesų rinkiniu.

Iš Žemės cheminės sudėties lentelės matyti, kad labiausiai paplitęs elementas yra deguonis – 47%, antroje vietoje yra silicis – 29,5%, o kitų elementų yra daug mažiau.

Tas pats pasakytina ir apie žmogaus kūną. Labiausiai žmogaus cheminėje sudėtyje – deguonis, vandenilis, tada silicis ir tik tada visi kiti elementai. Tačiau dėl nežinomų priežasčių gamtos mokslininkai didelę tyrimų ir surinktų žinių dalį dosniai skyrė anglies, nors jos yra beveik tris kartus mažiau (10,2 proc.), palyginus su siliciu (29,5 proc.).

Tiek mažai ištirtas ir tiek daug  reiškia elementas silicis, prailginant organizmo gyvenimą.

Dabar įrodyta, kad silicis yra pagrindinis elementas, prailginantis beveik visų organizmo sistemų gyvenimą ir veikimą. Pagal paplitimą žmogaus organizme jis artėja prie deguonies.

Silicis yra gana dažnas elementas Žemėje. Šis mikroelementas reikalingas visiems žmogaus audiniams ir organams. Jis būtinas plaukams, nagams ir kraujo ląstelėms. Silicis vaidina svarbų vaidmenį palaikant epitelio ir jungiamojo audinio darinių elastingumą ir stiprumą. Odos, kraujagyslių ir sausgyslių elastingumas priklauso nuo silicio junginių buvimo organizme. Žmogaus kūne yra apie 7 g silicio, daugiausia ortosilicio rūgšties likučių pavidalu jungiamajame audinyje.

Silicis atlieka svarbias funkcijas organizme, pavyzdžiui, padeda pasisavinti kitus elementus – natrį, kalį, sierą, magnį, fosforą, kalcį ir kt.

Kaip gauti silicį?

Šiuose maisto produktuose gausu silicio:

  • avižos;
  • agurkai;
  • ryžiai;
  • kvieciai;
  • svogūnas;
  • linų sėmenų;
  • avokadas ir kt.

Yra aišku, kad silicio dioksido kiekis šiuose gaminiuose pastaraisiais metais sumažėjo tiek, kad tampa suprantama, kodėl atsiranda silicio dioksido trūkumas. To priežastis slypi maisto pramonėje, taip pat tame, kaip mes ruošiame šiuos produktus. Kai augalai paima silicio dioksidą iš dirvožemio, jis neprisotina kiekvienos augalo dalies. Jis linkęs lokalizuotis tose dalyse, kurios dažnai pašalinamos gaminant. To pavyzdys yra grūdai, kur silicio dioksidas daugiausia yra išorinėje dalyje, kuri pašalinama dar prieš grūdus sumalant į miltus. Dėl šio proceso grūduose nėra daug kitų mineralų, išskyrus silicio dioksidą.

Be to, senstant neišvengiamai prarandame gebėjimą pasisavinti daugumą maistinių medžiagų iš valgomo maisto. Būtent dėl ​​šios priežasties silicio dioksido papildai gali būti naudingi įtraukti į racioną.

Pagrindiniai silicio dioksido privalumai sveikatai

Yra daug privalumų, susijusių su silicio dioksidu. Šis mineralas suteikia tankumo mūsų kaulams, odai ir visiems organams, be silicio dioksido mes tiesiog “subyrėtume“.

Kolagenas mūsų odoje sudaro apie 75% odos sluoksnio, būtent šis sluoksnis yra atsakingas už odos elastingumą ir stangrumą. Kolagenas sudarytas iš silicio dioksido, kuris padeda išlaikyti odos tankį. Kad išlaikytų drėgmę, odą sudaro kolagenas, elastinas, polisacharidai ir kiti junginiai. Visi jie turi didelį kiekį silicio dioksido ir be šio elemento oda tiesiog praranda savo elastingumą.

Silicis veikia dviem būdais:

  • Jis pagerina kaulų remineralizaciją, nes padeda kaupti kalcį ir kitus mineralus kauluose. Kaulinis audinys sudarytas iš silicio dioksido, kuris suteikia jam jėgų, reikalingų kasdieniam darbui.
  • Šis mineralas taip pat padeda subalansuoti kalcio ir magnio santykį organizme. Ši mineralų pusiausvyra yra svarbi, nes ją pasiekus galima pagerinti hormonų pusiausvyrą. Būtent šis hormonų disbalansas gali sukelti osteopeniją – ribinę osteoporozę, sukeliančią kaulų trapumą – ligą, dar vadinamą osteoporoze.

Įdomu pastebėti, kad kaulai iš tikrųjų turi daugiau silicio dioksido nei kalcio.

Rūpinkitės savimi ir būkite sveiki!

 

❗ Straipsnis skirtas informaciniams tikslams ir negali pakeisti gydytojo ar specialisto konsultacijos.

❗ Šis straipsnis yra Biovitup intelektinė nuosavybė, nesusiekus – naudoti draudžiama.

___________________________________________

Biovitup Silicį kviečiame įsigyti mūsų el. parduotuvėje:

15 ml skysčio yra (RMV*, %): 500 mg silicio, 80 mg (100 %) vitamino C.

*- Referencinė maistinė vertė.

Maisto papildo numeris VMVT: MP-399/22

Kviečiame įsigyti ir išbandyti.