Koks kolageno kiekis reikalingas per dieną arba per parą?

Žmonės dažnai klausia: ,,Koks kolageno kiekis mums yra reikalingas per dieną arba per parą. Daugelis bijo jo suvartoti daugiau, nei reikia. Kiti, atvirkščiai, pergyvena, jog sunaudos jo per mažai. Pabandykime išsiaiškinti kartu.

Kiek kolageno būtina gauti per parą?

Kiekvienas žmogus kolageno gauna su maistu, tačiau vyresniems nei 23 metų žmonėms to nepakanka. Kai su maistu gaunamo kolageno organizme nepakanka, jo reikia vartoti papildomai. Tai galima padaryti vartojant papildus. 

Japonijos mokslininkų draugija dar neseniai tvirtino, kad kolageno papildų norma per dieną sudaro nuo 3000 iki 5000 miligramų (mg), tačiau su laiku statistika keičiasi: atsiranda naujos kolageno gamybos technologijos ir naujų kolageno poveikio organizmui tyrimų rezultatų. Dabar rekomenduojama paros norma padidinta – siekia 5000 mg. ir daugiau. Kolagenas ypač reikalingas vyresniems nei 40 metų žmonėms.

Tokie tyrimai privertė kurti aukštos koncentracijos kolagenų papildus. Pradžioje buvo  gaminti skysti kolagenų papildai – vienoje porcijoje kolageno buvo 7000-10000 mg, o vėliau ir tokie, kurių vienkartinė sunaudojimo dozė 15000-20000 mg. Kolageno, kuris vartotojui parduodamas miltelių forma, pakuotės tapo didesnėmis, kad žmonės galėtų vartoti ne po 1 arbatinį šaukštelį (5mg), o iš karto po 2. Gamintojai, kurie kolageną gamina tablečių ar kapsulių  forma – atsilieka, nes tabletės ar kapsulės negali turėti aukštos koncentracijos kolageno dėl dydžio ribojimų.

Norėdami pasiekti, kad žmonės gautų reikiamą kiekį kolageno, tablečių ir kapsulių gamintojai bus priversti siūlyti rinktis arba rekomenduoti išgerti po 12-16 tablečių ar kapsulių arba gaminti didesnio dydžio tabletes. Prognozuojama, kad netolimoje ateityje bus pastebimas lėtas kolageno tablečių ir kapsulių nykimas rinkoje. 

Dienos norma žmogui

Visuotinai priimtina kolageno dienos norma šiuo metu sudaro nuo 5000 mg ir daugiau. Japonijos rinkoje galima rasti kolageno, kurio koncentracija vienkartinėje porcijoje yra iki 25000 mg., o labiausiai paplitusi kolageno norma vienkartiniam naudojimui – 5000, 10000, 20000 mg. Dažniausiai kolageną vartoja vidutinio amžiaus moterys, tačiau jo reikia ir jauniems žmonėms, todėl kai kurie gamintojai pasirūpina, kad  skysto kolageno nuo 600 iki 3500 mg porcijų gamyba. Žmonėms iki 30 metų tokia kolageno koncentracijos norma gali būti visiškai pakankama, tačiau su amžiumi ją reikėtų didinti.

 

 

❗ Straipsnis skirtas informaciniams tikslams ir negali pakeisti gydytojo ar specialisto konsultacijos.

❗ Šis straipsnis yra Biovitup intelektinė nuosavybė, nesusiekus – naudoti draudžiama.